Yeni Normal Seyahat Trendleri

Tüm dünyayı aniden etkisine alan pandemi, pek çok sektörü ve dolayısıyla tüketim alışkanlıklarını yeniden şekillendiriyor. Günlük hayatın kurallarını değiştirmesinin yanı sıra alışılagelmiş tatil fikirlerini de yeniden gözden geçirmeye sebep olmakta. Fakat pandemi süreci tatilden feragat etmeniz gerektiği anlamına elbette ki gelmiyor. Yeni normalimizde tatil trendlerini hijyen, sosyal mesafe ve sağlık kurallarına sadık kalınabilen rotalar çiziyor olduk. Bu trendler genellikle insan topluluklarından uzakta doğa ile baş başa kalabileceğimiz yerler oluyor. Liste başında çoğunlukla kamp tatili gibi açık havada gerçekleşen ve sosyal mesafenin rahatça korunabildiği doğa odaklı tatiller yerini almış durumda. Doğa tatili size göre değilse ve konaklama tesisi konforundan vazgeçmek istemiyorsanız bunun da çaresi var. Pandemi şartlarına göre standartlarını yenileyen turizm işletmeleri, tatil boyunca güvenliğinizi sağlayacak önlemleri sıkı bir şekilde uygulamaya ve kontrol edilmeye devam ediyor. Siz de bunları göz önünde bulundurarak size en uygun gelen tatil seçeneğini seçebilirsiniz.

Ev Sıcaklığında Konfor: Villa Otelleri

Yeni normal sürecinde tatil planınız için hem güvenli hem de otel konforuna sahip bir yerde konaklamak istiyorsanız villa otelleri, aradığınız yer olabilir. Özellikle ailelerin tercihi olan
villa otelleri geniş olmaları sebebiyle daha rahat bir ortam sunmakta. Bunun yanı sıra arkadaş grubunuz ile ya da balayı, yıl dönümü kutlaması gibi özel günleriniz için de uygun olabilir.

Güvenli Turizm Sertifikalı Oteller


Tatilde tatil yapmaktan başka bir şey ile uğraşmak istemeyenler için her şey dahil ve güvenli turizm sertifikası olan otelleir tercih edebilirsiniz. Kültür ve Turizm Bakanlığı başta olmak üzere Sağlık Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı tarafından hijyen ve sosyal mesafe kuralları düşünülerek geliştirilmiş bir program olup 2021 yılının başından itibaren yürürlüğe girmiş olan programdır. Programda personelin pandemi konusunda eğitim alması, otelin dezenfeksiyon işlemlerinin yapılması, hijyen uygulamalarının sıklaştırılması ve tesisin sosyal mesafe kurallarına göre yeniden düzenlenmiş olması beklenmekte.

Doğa İçinde Ahşap Bungalov Oteller

Doğa ile iç içe olmak istiyor fakat kampta olduğu gibi konfor alanınızdan ödün vermek istemiyorsanız bungalov otelleri tercih edebilirsiniz. Yeni normal sürecinde, sosyal mesafenin korunmasını kolaylaştırdığı için pandemi sonrası yükselen tatil trendleri arasında bungalov oteller yer alıyor. Bungalov otellerde geçirilecek tatiliniz boyunca konaklamanız sırasında pek çok açık hava etkinliği bulunuyor. Bu etkinliklerin başını doğa yürüyüşleri çekiyor. Kaldığınız tesis, nehir, göl ya da deniz kıyısında ise yüzme, rafting, olta balıkçılığı, kano gibi birçok aktivite de sizi bekliyor. Bungalovlar küçük kabinler halinde ahşaptan yapılıyor. Çevrenin doğal dokusu ile bütünleşen bu oteller size huzuru tam anlamıyla yaşatacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir