Türkiye Kış Tatil Önerileri

Kış aylarında bembeyaz kar görüntüsünün süslediği orman ve dağ manzaralı bölgeler, strese ve yoğun şehir karmaşasına keyifli bir mola vermenizi sağlar. Kış aylarında kış turizmi ile ünlenen bölgelerde tatilinizi huzurla yapabilirsiniz. Son yıllarda Türkiye’de yaz tatili kadar kış tatili de yaygınlaşmış durumda. Buna bağlı olarak oteller ve sundukları imkanlar da çeşitlenmeye başladı.

Bolu – Abant / Yedigöller

Yedigöller bölgesi, kış aylarında gidebileceğimiz ve kartpostal gibi manzaraların tadını konforlu otellerde çıkarabileceğiniz destinasyonlardan biri. Her zaman adından bahsettiğimiz, fotoğraflarını gördüğümüz Yedigöller’e henüz gitme fırsatınız olmadıysa o rotayı oluşturma zamanı bu kış!

Kars- Sarıkamış

Doğu’nun kar manzaraları elbette ki muhteşem fakat Sarıkamış hem Sarıçam ormanlık alanları hem de kayağa uygun pistleriyle kış tatili yapmak isteyenler için en doğru adreslerden biri! Eğer yolculuk yapmayı seviyorsanız ve Türkiye’nin tüm kar manzaralarını, dağlarını, ovalarını, göllerini ve akarsularını izleyerek Kars’a ulaşmak istiyorum diyorsanız, Doğu Ekspres treniyle Kars’a ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bursa- Uludağ

Türkiye’de kayak, orman, dağ ve kış deyince akla gelen ilk gelen adres Uludağ oluyor. Kış aylarında tatilin en konforlu adreslerinden biri olmayı yıllardır sürdürüyor. Uludağ yılın her döneminde ayrı güzelliklere sahip ama kış manzaralarının ve kayağın keyfini Uludağ’da çıkarmanın da verdiği huzurun yeri hepimizin kalbinde ayrıcalıklıdır. Uludağ hem profesyonel kayakçılar hem de amatörler için elverişli pistlere sahip olup pistlerin zorluk dereceleri birbirinden farklıdır. Aynı zamanda teleski, telesiyej gibi araçlarıyla kış aktivitelerini yaparken de asla zorluk yaşamayacaksınız.

Kayseri – Erciyes


İç Anadolu bölgesinin en güzel ve lezzet dolu illerinden biri olan Kayseri, gerek ulaşım kolaylığı gerek Erciyes Dağı’nda bulunan kayak merkezleri ve görkemli kış otelleri ile gidilmesi gereken yerlerden. Hem kış sporları yapabileceğiniz hem de huzurlu kış manzaralarının keyfini çıkarabileceğiniz imkanlar Erciyes’te mevcut.

Sakarya – Sapanca

İstanbul’a yakın doğa ile iç içe bir tatil beldesi arıyorsanız akla gelen yer Sapanca olacaktır. Her mevsim doğa güzellikleri sunan Sapanca’da kış aylarında konaklamak için Sapanca Gölü manzaralı tesisleri tercih edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir