Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulunur

Sık seyahat etmeyi sevenler ya da sık seyahat etmek zorunda olanlar için uçak biletlerini ucuza almak oldukça önemlidir. Uygun fiyatlı uçak bileti bulunduğu zaman kişinin üzerinden büyük bir yük kalkıyor. Makul fiyatlara alınmış olan uçak bileti sonrası, seyahat edeceğiniz yerde daha fazla harcama yapabilirsiniz. Peki en ucuz uçak biletini nasıl buluruz?
Bunun bir yöntemi var mı diye merak edenler için bu yöntemlere geçiyoruz.

Uygun Fiyata Uçak Bileti Bulmanın Yolları

Doğru Zaman!

Pek çoğunuzun bildiği gibi uçak firmaları belirli dönemlerde bilet fiyatlarına zam uygularlar.
Bilmeyenler için bu zamanları sıralayacak olursak; Sömestr ve Yaz Tatilleri, Dini Bayramlar, Resmi Tatiller, Yılbaşı gibi özel günlerde talep yüksek olacağı için ciddi oranda zam yapılır. Seyahat edecekseniz bu tarihlerin dışında ya da o tarihten çok öncesinden bilet almaya özen gösterirseniz, zamlı fiyattan almamış olur bu sayede daha hesaplı uçak bileti bulmuş olacaksınız. Saat olarak daha ucuza uçak biletine sahip olmak istiyorsanız da mutlaka sabah erken saatlere uçak bileti almaya çalışın. Fiyatların ne kadar farkettiğini göreceksiniz. Aynı zamanda gece çok geç saatlere satın alacağınız uçak bileti de oldukça uygun fiyatlı olacaktır. Ayrıca seyahatinizi hafta içine planlamanız uzmanların araştırmalarına göre; yaklaşık olarak yüzde 10 daha ucuz oluyor. 

Farklı Havaalanlarına Bakın!

İstanbul’da yaşayıp ucuza bileti bulmak isteyen kişiler, gidecekleri yer Avrupa yakasında olmasına rağmen daha ucuz diye Asya yakasında bulunan Sabiha Gökçen Havaalanını tercih ediyorlar. Böylelikle uçuşlarını çok daha ucuza getirmiş oluyorlar. Yani gideceğiniz şehrin her zaman daha az kullanılan havaalanını tercih etmeniz ekstra bir indirim sağlayacaktır.

Alternatif Havayolu Firmalarına Bakın!

Ucuz uçak bileti arayışınız mevcuıt ise; muhakkak alternative bir havayolu firmasına yönelmekte fayda var. Bazen havayolu firmaları arasında büyük fiyat farkları oluşabiliyor. Siz de bu fiyat farkından yararlanarak oldukça hesaplı uçak bilet satın alabilirsiniz.

Aktarmalı Uçuş!

Zamanım gitsin ama param cebimde kalsın diyorsanız; Aktarmalı uçuşlar sizlere inanılmaz bir fiyat avantajı sağlamaktadır. Bu nedenle fiyatların aşırı derecede yüksek olduğu uçuşlarda aktarmalı seferlere göz atmanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Ucuza Uçak Bilet Karşılaştırma Siteleri!

Elbette ki herkes uçak biletlerini uygun fiyatlara almak ister. En ucuz uçak bileti bulmanın en etkili yollarından biri de hava yolları arasında bir karşılaştırma yapmaktır. Ancak bir lokasyona hangi uçak firmasının uçtuğunu tam olarak bilmediğimizden ya da her firmanın sitesine ayrı ayrı göz atmak zorunda kaldığımızdan bu kolay bir iş değildir. Burada imdadımıza uçak bileti karşılaştırma siteleri devreye girmektedir.

Havayolu Firmalarına Kayıt Olun!

Havayolu firmalarının mail listelerine abone olun. Böylelikle kampanyalardan ilk sizin haberiniz olmuş olur. Her uçuş için belirli oranlarda kampanyalı biletler satışa sunulur.  
Sınırlı sayıda olan bu kampanyalı biletleri kaçırmamak için aceleci davranmalısınız. Havayolu firmalarının mail listelerine kaydolduğunuz zaman bu tür kampanyalardan anlık olarak haberdar olmuş olursunuz.

 Mil Biriktiren Kartlar Kullanın!

Günümüzde her yaştan hemen hemen herkes kredi kartı kullanıyor. Kredi kartı kullanıyorken bu kartın mil biriktirme özelliği olmasına dikkat ederseniz, bu sayede her biletinizi bu kartla aldığınız zaman kartınızda uçuş mili birikmiş olacak. Biriken uçuş milleri ile bedava bilet alabilir bu sayede sık seyahat eden kişiler bazı uçuşlarını bedavaya getirilmiş olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir