Sömestr Tatili İçin Rota Haritanız!

23 Ocak’da başlayacak ve 3 Şubat 2023’de sona erecek olan sömestr tatilinde ailelerin çocuklarıyla beraber keyifle vakit geçireceği rota seçeneklerini sizler için listeledik.


Kapadokya

Geçmiş yılın yorgunluğunu yeni yılın ilk yarıtatilinde büyüleyici manzaralarıyla Kapadokya’da geride bırakmaya ne dersiniz?
Kapadokya, ailesiyle güzel anılar paylaşmak isteyenler için bol etkinlikli ve bol fotoğraf çekinmeli bir rota sunuyor. Sadece manzara ve gezi rotaları değil el becerilerinin de sergilenebileceği bir yer olan kapadokya’da çömlek de yapabilirsiniz.

Gökte süzülen rengarenk balonlara binmek eminiz ki çocuğunuzu da çok mutlu edecektir. Mağara ve peri bacalarını gezmek, ailenin tüm üyelerine hitap edebilecek bir rota olarak listemizde ilk sırayı alıyor.


Abant – Bolu

Tabiat ile iç içe olmayı seven çocuklarınıza en güzel yarıyıl, bu yarıyıl tatili olacak diyoruz ve doğa yürüyüşleri kış mevsimi ile buluştuğunda, bir harika oluyor biliyoruz. Sömestr, aileler ve çocuklar için birbirinden eğlenceli etkinlikler yapmanın tam zamanı. Abant’ta sömestr yoğunluğunda siz de ailenizle yerinizi alın ve kış tatilinin en güzel olduğu yerlerden birinde olmanın tadını çıkarın!


Erciyes – Kayseri

Güvenli kayak merkezi sertifikasına sahip olan ve İç Anadolu’nun zirvesi olarak nitelendirilen Kayak Merkezi’nde yarıyıl tatilinin keyfi ailenizle bir başka olacak. Sömestr tatili için ailelerin uğrak yeri olan kayak merkezinin pistleri Türkiye çapında öneme sahip. Sizler de çocuklarınızla birlikte kayak yapmanın zevkini ve eğlencesini yaşamak için bu sömestr tatilinde rotanızı Erciyes’e çevirebilirsiniz.


Saklıkent – Antalya

Yarıyıl tatiline sayılı günler kala ailenizle beraber Antalya’nın batısında bulunan Saklıkent sömestr tatilini sabırsızlıkla bekleyen çocuklar ve ebeveynleri için uygun bir rota olacaktır.  Diğer kayak merkezlerine göre daha ılıman bir iklime sahip olan Saklıkent’te hava sıcaklığı -5 derecenin altına nadir de olsa düşmektedir. Bu da çocuğumla kayak tatiline gideyim ama kışın soğuğundan etkilenip hasta olmasın diye düşünen aileler için avantaj olacaktır.


Listemizdeki rotalardan hangisini seçtiyseniz şimdiden oluşturduğunuz rotanızda ailenizle geçireceğiniz mutlu ve keyifli bir tatil diliyoruz.