Kış Tatilinizde Hangi Sıcak Ülkelere Gidebilirsiniz?

FilipinlerPasifik Okyanusu’nun batısında bulunan Filipinler Cumhuriyeti, doğal güzelliğine hayran bırakan Güneydoğu Asya ülkesidir. Dünya’nın en büyük 2. hindistan cevizi üreticisi olan Filipinler’in yıl boyu sıcak ikliminden dolayı, gezip görmeyi sevenler için muhteşem bir yer.

Türkiye’den çok ziyaretçi almasının nedenleri arasında 30 güne kadar vize istenmemesi durumudur. Vizesiz tatilinizi yaparken büyük keyif almanızı sağlayacak pırıl pırıl bir denize sahip olması da büyük avantajları arasında ilk sırada yer alabilir. Eylül ayı hariç yılın kalan tüm aylarında sıcaklıklar yüksek olup, yağış nadiren görülüyor. Filipinler’de yıl boyunca ortalama sıcaklık 25°C ile 32 °C arasında seyretmektedir. 


TaylandTropikal bir iklime sahip olan Tayland’da, yıl boyunca sıcaklık ortalama 30°C civarlarındadır. Vizesiz gidilebilecek sıcak ülkeler listemizden 2. sıramızı Tayland’a ayırıyoruz. Özellikle son dönemde popüler olan rotalarından biri haline gelen Phuket adaları Tayland’a bağlıdır. 

Tayland, Türk vatandaşlarından 30 güne kadar vize talep etmemektedir. Tayland’ın en eski şehirlerinden biri olan, Phuket adasında; Tapınaklar, Buda Heykeli, Müzeler ve göz kamaştırıcı bir tabiat bulunuyor.


MaldivlerGeçmişte genellikle balayına gidecekler için ilk akla gelen yerlerdeyken, günümüzde rutin seyahatler için de tercih ediliyor. Rüyaları süsleyen bu küçük ülkeye maviliklerin ülkesi de diyebiliriz. Son derece lüks otelleriyle maldivler, oldukça merak uyandıran ülkeler arasında yerini alıyor. Yıl içerisinde sıcaklık 26°C ile 31°C arasında değişiklik göstermektedir. Maldivler her zaman çok güzel olsa da seyahat etmek için Nisan ve Mayıs aylarını tercih edebilirsiniz. 30 gün süreyle vizeden muaf olunan Maldivlere kesinlikle gitmenizi öneririz.


Birleşik Arap Emirlikleri / DubaiDubai, çölde bir vaha misali ihtişamlı binaları, lüks ve konforuyla tanınmaktadır. Dubai konumu itibariyle; Arap yarımadasında yer aldığı için yaz kış fark etmeksizin sıcaktır. Yılın tamamında güneş görülür fakat yaz aylarında sıcaklıklar 40 dereceyi aşar. Kış mevsiminde bile ortalama sıcaklık 25°C ile 30°C arasındadır.  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına 90 günü aşmayacak seyahatlerde Dubai’ye vizesiz giriş mümkün olmaktadır. 


KiribatiBüyük Okyanusun ortasında bulunan ada ülkesinde, 33 Mercan ada bulunuyor. Tropikal iklimi olan ve hava sıcaklığı tüm yıl yüksek seyreden ülke için Türk vatandaşlarından vize talep edilmiyor. Ortalama yıllık sıcaklık aralıkları 26°C ile 32°C arasındadır. Kiribati’yi ziyaret ettiğinizde, bir tablonun içerisinde olduğunu düşünebilirsiniz, buna hazır olun!