Türk Vatandaşları Bosna Hersek ve Sırbistan’a Kimlikle Girebilecek


Türkiye’ye kimlikle girebilen ülkelerin sayısı ise 17. Çeşitli anlaşmalar kapsamında birçok ülke vatandaşları da Türkiye’ye ülkelerinin kimliklerini göstererek girebiliyor. Bu ülkeler Almanya, Belçika, Fransa, Gürcistan, Hollanda, İspanya, İsviçre, İtalya, KKTC, Lihtenştayn, Lüksemburg, Malta, Portekiz, Ukrayna, Yunanistan, Polonya, Bulgaristan.

Bosna- Hersek Devlet Başkanlığı konseyi üyeleri ile ortak basın toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin bir ülkeye daha kimlik kartı ile seyahat döneminin başlayacağını duyurdu. Bosna Hersek’e kimlik kartı ile seyahat döneminin başlayacağını ve Sırbistan ile de benzer bir anlaşmanın gerçekleşeceğini aktardı. Cumhurbaşkanı,
Türkiye’ den Bosna Hersek’e, Bosna Hersek’ten Türkiye’ye ile kimlik kartı ile seyahat edilecek. Dışişleri Bakanımız konuyla ilgili gerekli işlemleri yapacak. Yarın Sırbistan ile de böyle bir anlaşma yapacağız ifadelerini kullandı. Yani Türkiye’den kimlikle gidilebilecek ülkeler Ukrayna, KKTC, Gürcistan, Azerbaycan ve Moldovaydı. Bu listeye her geçen gün yeni ülkelerin eklenmesi Türk milleti için bir kolaylık olacak. Türkiye’den pek çok Kuzey Amerika ve Güney Amerika ülkesine ise vize şartı olmadan pasaportla gidilebiliyor. Schengen vizesi nedeniyle Avrupa ülkelerine seyahatler çoğu zaman kısıtlansa da Amerika kıtasının birçok ülkesi vize talep etmiyor. Türk vatandaşlarından vize istemeyen Güney Amerika ülkeleri ise Arjantin, Bolivya, Brezilya, Ekvador, Kolombiya, Paraguay, Peru, Şili, Trinidad, Tobago, Uruguay ve Venezuela.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir