Turizmin Dijital Dünyası

Turizm-Sektorunde-Dijitalleşme


Yaşadığımız dünyanın artık her alanının dijital olduğunu göz önünde bulundurunca turizm dünyasının da her geçen gün büyümesi ve insanların seyahat planlarını yaparken online platformlardan yapması sektörü dijitalleşmeye dönüştürüyor. Yapılan araştırmalara göre; yabancı ziyaretçilerin seyahat planlarını online olarak gerçekleştirmesine imkan sağlayan web siteleri ziyaretçi trafiğini artırırken pek çok otel yöneticisi de hem turistlere hem de çalışanlara kullanıcı dostu ve kolay erişilebilir uygulamalar sunmak için arayışa giriyor. Otellerin tüm ihtiyaçlarını bulut tabanlı tek bir otel programı üzerinden karşılama fırsatı sunan Hotel Management System (HMS) ise hem yöneticilerin iş süreçlerini pratik adımlarla yönetebilmesini hem de ziyaretçilerin online rezervasyon yapmalarını sağlıyor. Bu bulut tabanlı otel programı sayesinde otel sahiplerinin zamandan tasarruf ederek verimliliklerini artırdıklarını belirten HMS Kurucusu ve Yöneticisi Nurettin Sezer konuyu şu sözlerle değerlendirdi: Özellikle pandemiden bu yana insanların seyahat planlarını yaparken kusursuz kullanıcı deneyimi sunan işletmeleri tercih etmeleri, otellerin dijital dönüşümünü hızlandırdı. Biz de Türkiye’nin ilk bulut tabanlı otel programını geliştirerek hem turistlerin seyahat planlarını tasarlarken işlemlerini daha hızlı gerçekleştirmelerine hem de yöneticilerinin donanım maliyetlerini ortadan kaldırarak dilediği yerden ve cihazdan otellerini yönetebilmelerine olanak tanıyoruz.”

Turizmde Kullanıcı Deneyimi Programları İhtiyaca Dönüştü

Kamu ya da özel sektör fark etmeksizin birçok firmaya çözüm alternatifi sunduklarını söyleyen HMS Kurucusu ve Yöneticisi Nurettin Sezer, Gerçekleştirdiğimiz araştırmalar sonucunda turizm sektöründe kullanıcı deneyimine odaklanan yeni bir programın üretilmesinin bir ihtiyaca dönüştüğünü saptadık. Bu yüzden 2003’ten bu yana teknoloji alanında hizmet veren Tasarım Rehberi’nin bir ürünü olarak HMS Otel Yazılımı programını geliştirdik. Programımızla birlikte otellere önbürodan kanal yönetimine, rakip tesis fiyat analizinden hotspot ve kimlik bildirim sistemine kadar birçok koldan destek veriyoruz ifadelerini kullandı.

Otel Verileri Bulut Sistemiyle Muhafaza Ediliyor

Otel programının işletmelere birçok avantajı da beraberinde getirdiğinin altını çizen Nurettin Sezer, “Bulut altyapısı sayesinde her gün yenilikler ekleyebildiğimiz otel yönetim sistemimizle yöneticilere çok güçlü özellikler sunuyoruz. Bunların ilk sıralarında online rezervasyon modülü, sms hizmetleri, fatura işlemleri, kazanç raporları, acente yönetimi, temassız menü ve kimlik bildirim sistemleri yer alıyor. Misafirler fatura, housekeeping ve tesis raporlarıyla ilgilenirken, yöneticiler de bu davranışlardan elde ettiği içgörülerle yeni rezervasyon stratejileri geliştirebilirken, HMS Rate Rakip Otel Fiyat Analiz Programı ile de rakiplerinden bir adım öne geçme şansı yakalıyor.
Tüm iş süreçlerinde yararlanılan veriler ise bulut tabanlı sistemle yedeklenerek, güvenli bir şekilde muhafaza ediliyor dedi.

Entegrasyon Sistemi İle Zamandan Tasarruf Ederek Verimliliklerini Artırıyorlar

Programlarının otel çalışanlarının iş yükünü hafifletmesinin yanı sıra entegrasyon sistemi ile de zamandan tasarruf etmelerine kapı açtığını belirten HMS Kurucusu ve Yöneticisi Nurettin Sezer, Yazılımımızın sınırsız personel seçeneği ile kullanıcılar ayrı hesaplarda aynı anda yetkilendirmeler yapabilirken, otel sahipleri kullanıcı yönetimi ekranında sınırları kendileri belirleyebiliyor. Ekipler elbette tüm bu özellikleri tek seferde öğrenmek zorunda kalmıyor. Çünkü yazılımın kurulum aşamasında deneyimli personellerimiz tarafından programımıza yönelik bir eğitim veriyor ve tüm işlemlerin neredeyse tek tıkla yapılabilmesini sağlıyoruz. Ölçeklenebilir fiyat yapımızla otel sahiplerinin en uygun maliyetlerle işletmelerini tek bir program üzerinden kolayca yönetebilmesine fırsat yaratıyoruz. Üstelik yazılımı satın almadan önce yöneticilere ücretsiz demo talep formu ile programı inceleme olanağı sunuyoruz şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir