Bilet Satış Operasyonlarında Finansal Kontrol AbacusFlight’ta

AbacusFlight

Bilet Satış Operasyonlarında Finansal Kontrol AbacusFlight’ta

AbacusFlight, SAN Tourism Software Group’un turizm odaklı çözümleri arasında yer alan, muhasebe ve finans yönetimi alanında kullanılan yazılım çözümü Abacus, acentelerin finansal işlemleri, muhasebe kayıtları, faturalama gibi çeşitli finansal süreçleri yönetmelerine büyük kolaylık sağlıyor.

Abacus, yeni modülü AbacusFlight ile sektörde finansal kontrol ve inovasyonu sağlayarak, uçak bileti muhasebesi konusunda ihtiyaçlara özel çözümler üretiyor.

Sektörün dinamik yapısına uygun olarak tasarlanan AbacusFlight, özellikle bilet acenteleri için geliştirilmiş bir çözüm sunarak, uçak bileti muhasebesini başarıyla yönetiyor.

Müşterilerine online e-fatura kesme kolaylığı yanında, gelir idaresi başkanlığı ile tam entegre bir şekilde çalışarak seyahat acenteleri için etkili bir mali yönetim sağlıyor.

AbacusFlight ile ilgili konuşan Abacus Ürün Müdürü Tunç Murat Aşkın şunları söyledi;

AbacusFlight, bilet acenteleri için özel olarak tasarlanmış, kapsamlı ve kullanıcı dostu bir muhasebe çözümü.

AbacusFlight’ı dinamik yapısına uygun olarak tasarladık. AbacusFlight, uçak bileti muhasebesini başarıyla yöneterek, online e-fatura kesme imkanı ve gelir idaresi başkanlığı ile tam entegre çalışarak, seyahat acenteleri için etkili bir mali yönetim sağlıyor. Rezervasyon sistemlerinde veya acente ofislerinde oluşturulan biletleri tek bir yapıda toplayarak, biletlerin detaylı takibini, faturalandırılmasını, alt acente servis ücreti, komisyon cari takiplerini, iade void işlem takiplerini, ödeme tipi takiplerini ve detaylı analiz ve raporlamalarını seyahat acentesine sunuyor.
Gelişmiş raporlar sayesinde seyahat acentesinin bilet satışlarının havayolu dağılımı, tahsilat dağılımı ve servis ücretleri dağılımı gibi detayları anlık izleyebilmesine olanak sağlıyor.

AbacusFlight cari hesap takibi, ekstre, günlük hareket raporları, fatura listesi ve günlük borçlu listesi gibi özellikleri sayesinde seyahat acentesinin alt acenteleri ile olan iş sürecinde en iyi kontrolü sağlıyor.

AbacUS Ürün Müdürü, Tunç Murat Aşkın

AbacusFlight Cloud Mimarisi

Cloud mimari yapısı sayesinde ofis dışından çalışma imkanı sunuyor ve verilerinize ulaşmak için sadece internetinizin olması yeterli oluyor. Bu sayede server maliyetlerinden de kar edilmesini sağlıyor. Tek bir bilgisayara bağlı kalmak yerine uzaktan ve her cihazdan erişebilir oluyorsunuz.

Müşterilere sunduğu online e-fatura kesme özelliği ile iş süreçlerini hızlandırıyor, kağıt israfını ve karbon ayak izini minimuma indiriyor. Havayolu ve GDS şirketleri ile doğrudan entegrasyonu sayesinde, kesilen biletlerin Abacus muhasebe sistemine otomatik olarak aktarılmasını sağlayarak, toplu e-fatura kesme süreçlerini de optimize ediyor.

Abacus’un seyahat acentelerinin bilet departmanlarına özel olarak sunulan bu çözümü, kullanıcı dostu arayüzü ve anlaşılır raporlama özellikleri ile finans departmanlarının iş yükünü hafifletiyor ve çeşitli finansal raporlara anında erişim sağlıyor. Ayrıca bu raporlarla şirket yöneticilerine doğru ve güncel bilgiler sunarak stratejik kararlar almalarına da yardımcı oluyor.

Abacus Ürünümüz hakkında detaylı bilgi için tıklayın »