Paximum’dan Uygun Kayak Tatili Otel Önerileri

Kayak tatili yapmaya hazırlanan konuklarınızı, avantajlı fiyatlardan yararlandırma zamanı!

Kayak sporuna ilgili olanlar için kış ayları çok daha büyük bir mana taşımaktadır. Bembeyaza bürünen kayak alanlarında kayak tatili demek, adrenalin ve bol eğlence demektir. Coğrafi açıdan kayak sporu için elverişli bölgelere sahip Türkiye’de alternatifleriniz mevcut. Yazımızda sizler için seçtiğimiz uygun ve kaliteli otellere isterseniz gelin birlikte bakalım.


BOF HOTEL / ULUDAĞ

Ülkemizin en popüler kayak merkezlerinden Uludağ’da konumlanmış, Bof Hotel Uludağ’da konaklayanlar; hem konfor hem de lüksün tadını kayak tatiliyle birleştirebilecekler. Konuklarınızın hem dinlenip hem eğlenebileceğini düşündüğümüz tesis önerimizin bulunduğu Uludağ 2. Gelişim Bölgesinde misafirlerin keyifle kayabiliceği en uzun pist olan Volfram Detachable – Maden Pisti, toplam 7 adet mekanik tesis ve bunlara bağlı 18 ayrı pist bulunmaktadır.

Pistlerin Zorluk Dereceleri: (mavi-kırmızı-siyah) olarak mevcuttur. Bir adet ortak kullanım pist mevcuttur. Kayak pistine mesafesi 0 mt. dir.


DORUKKAYA SKI & MOUNTAIN RESORT / BOLU

Eğer kayak tatili misafirlerinizin vazgeçilmeziyse ve tercihlerini Bolu’dan yana kullanmak istiyorlarsa, Dorukkaya Ski & Mountain Resort‘da harika bir kış tatili geçirmek isteyen konuklarınızın kayak ve snowboard tutkusunu, sınırsız eğlence ve yüksek kar kalitesiyle buluşturur.

Sezon boyunca yüksek kar kalitesi, farklı zorluk derecelerinde ve uzunluklarında konumlandırılmış 7 adet Ski-Lift; 2 adet 240 m Babylift, 1 adet 750 m, 1 adet 1080 m , 1 adet 1100 m, 1 adet 1300 m, 1 adet 900 m ve 11 adet kayak pisti, Türkiye’nin en iyi kayak ve snowboard okulları, profesyonel eğitmenler , Türkiye’de ilk olan Snowpark ile kayak sporuna ve eğlenceyi zirvede yaşayacaksınız.


KAYA PALAZZO SKI & MOUNTAIN RESORT / BOLU

Kaya Palazzo Ski & Mountain Resort‘da konaklama yapan misafirlerimiz için farklı zorluk derecelerinde olan otele ait 9 adet lift, 15  adet pist kullanımı ücretsiz ve sınırsızdır. Kayak ve snowboard kiralama işletmeleri gün içerisinde misafirlere uygun çok çeşitli kayak ve snowboard malzemelerini kiralamaktadır. Her seviye için uygun eğitmenler tarafından kayak eğitimi verilmektedir.


KAYI SNOW HOTEL / KARS

Çam ormanları içinde, kristal kar kalitesini doya doya yaşamasını istediğiniz konuklarınız için kış tatilinde eşsiz bir atmosfer sunan Kayı Snow Hotel tesisi 9 etaptan oluşan ve 12 km’yi bulan pistleri telesiyejlere sıfır olarak konumlanmıştır.


Bölgede bulunan dört adet telesiyej mevcut. Skipass fiyatlara dahil olup, günlük çıkış sınırsız ve depozitolu. Kartların kaybolması halinde kart başına bedel, tesise ödeniyor.

Toplam pist uzunluğu ise 25 km olan kayak merkezinde tesisler 2 etaptan oluşuyor. 1.etapta 2 pist alanı ve 2.etap alanında 7 adet pist bulunuyor. Kayak merkezinin en önemli özelliği: Türkiyede ilk ve tek 1850 m hat uzunluğu olan, saatte 3 bin kişi taşıma kapasitesine sahip ve 6 kişilik lift mevcut. Lift’in ön kısmı camlı olduğundan, hava koşullarından etkilenmeden zirveye ulaşım sağlanması mümkün oluyor.


SİRENE DAVRAS HOTEL / ISPARTA

Kış sporları tutkunlarına beyazın büyüsünü en güzel şekilde yaşatan Sirene Davras Hotel’in atmosferine konuklarınız mest olacak.

Tesisin kayak pistleri “babylift” ile başlamakta olup yapılan düzenleme ile de pist bitişi olarak otelde sonlanmaktadır. 7 km uzunluğunda ve 3 ayrı sınıflamaya sahip pist yapısı en uygun kullanım olanaklarını sunmaktadır. Otelin kayak odası; her seviyedeki kayak severlere hizmet verecek donanımdadır. Tecrübeli eğitmenler hava durumu ve pist koşullarına göre çalışmalarını sürdürmektedirler. Davraz dağının zirvesi noktası 2635 metre yükselti ile Ulparçukuru Tepesidir.


MİRADA DEL MONTE HOTEL

Misafirlerinizin Kayseri- Erciyes’de tatil keyfini çıkarırken, ayrıcalıklı hissedeceklerinden emin olduğumuz Mirada Del Monte Hotel kayak tatilinin akla gelen ilk adreslerinden!

Mirada Del Monte kayak pistlerinde 3,2 km dikey pist, 3,5 km uzun pist, 5 adet mekanik lift bulunmaktadır.


MİRADA DEL LAGO

Mirada Del Lago‘nun kayak pistlerine uzaklığı 300 metre uzaklıktadır.

Pistlere ücretsiz servis imkanı sunan tesisin, kayak ve snowboard malzemeleri – bakımı – kiralama ve kursu mevcuttur.

Pist uzunluğu 102 km ve toplam 31 adet pisti bulunan tesiste, 4 adet siyah pist, 18 adet kırmızı pist, 9 adet mavi pist bulunmaktadır.


Konuklarınız için derlediğimiz Türkiye’nin 5 kayak merkezi ve 7 otel önerisi için PaximumB2B adresini ziyaret edebilir, misafirlerinizin kış tatiline mutluluk katabilirsiniz.