Firuz Bağlıkaya ile TÜRSAB Gündemi

‘Firuz Bağlıkaya ile TÜRSAB Gündemi’ özel canlı yayınında Bağlıkaya önemli açıklamalarda bulundu.

TÜRSAB Başkanı’na yöneltilen soruların ilki, pandemi döneminde kapanan acentalaların sayısıyla ilgili oldu. Firuz Bağlıka ise; zorlu geçen dönem ile ilgili sadece acentaların değil, rehberlerin de mağduriyetine değindi. Acenta iş yapmadığında rehberinde işsiz kaldığından bahsetti.

TÜRSAB Tv, web sayfası, sosyal medya kanalları (Facebook – Youtube) kanalları üzerinden yayınlanan programda, TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya, Aşı olmayan seyahat acentası temsilcisi kaldı mı?’ sorusuna, turizmcilerin aşılanmasıyla ilgili girişimin geçen sene yapıldığına değinirken, bu sürecin takibini Turizm Geliştirme Ajansının takip ettiğini duyurdu.

Programın Moderatörü Cem Polatoğlu’nun Pandemide alınan yaralar nasıl telafi edilecek? Destekler yeterli misorularına; yeteri kadar destek almadan ellerinden gelenin fazlasını yaptıklarını dile getirdi.

2019 yılı doluluklarını ne zaman yakalayacağız? sorusuna ise; aşılanmanın bu şekilde devam ettiği sürece 2019 yılı verilerinin çok rahat yakalanacağını açıkladı.

Seyahat acentalarının kendi araçlarıyla transfer yapamıyor olmasıyla ilgili gelişmeler üzerine Bağlıkaya ellerinden geleni yaptıklarını fakat sözün Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda olduğunu açıkladı.

Canlı yayın, sosyal medya kanalları üzerinden iletilen soruların yanıtlanmasıyla sonlandırıldı.