Antalya’nın Yıl Sonu Hedefi 13 Milyon Turist!

Antalya Valisi Ersin Yazıcı’nın Açıklaması” Havayoluyla Antalya’ya gelen turist sayısı 12 milyon 300 bini geçti. Bu sadece havalimanından gelen yabancı turist sayımız. Yılı inşallah 13 milyon civarı misafir ile tamamlamayı hedefliyoruz” dedi.

Antalya Organize Sanayi Bölgesi Teknopark ortaklığında ilk defa düzenlenen yeni iş modelleri, yeni işletmeler ve stratejilerin değerlendirileceği ‘Dünya Melek Yatırım Forumu Dünya Kongresi ve Akdeniz Kongresi WBAF 2022’nin açılış törenine Antalya Valisi katıldı.
Vali Yazıcı, gerçekleştirilen forum da Melek Yatırımcıların ilgisinin Akdeniz’in incisi ve yükselen değeri Antalya’ya daha da artacağını söyledi.

Turizmin Başkenti olan Antalya’nın ortalama 700 bin yatak kapasitesi ve 20 milyonun üstünde yabancı misafir ağırlayabilecek kapasitesiyle Akdeniz’in en önemli Turizm merkezlerinden biri olduğunu belirten YazıcıHer yıl şehrimizi milyonlarca yerli ve yabancı misafir ziyaret ediyor. 1 Ocak 2022’den bugüne kadar şehrimizi hava yoluyla ziyaret eden turist sayımız 12 milyon 300 bini geçti. Bu sadece havalimanından gelen yabancı turist sayımız. Yılı inşallah 13 milyon civarı misafir ile tamamlamayı hedefliyoruz. Burası gerçekten az önceki konuşmasında Baybars Bey’in de ifade ettiği gibi deniziyle, kumuyla, güneşiyle, tarihi ve kültürüyle dünyanın en nadide şehirlerinden biri. Bu nadide şehrimiz için çalışmaya devam edeceğiz ifadelerini kullandı.

Turizmde En Kaliteli Hizmeti Biz Sunuyoruz

Turizmde en kaliteli hizmeti Antalya’nın sunduğunu dile getiren Vali Yazıcı şu ifadeleri kullandı: Antalya’mız her şeyiyle mükemmel bir şehir. Antalya ne kadar turizm ile ön plana çıksa da önemli bir tarım üssü. Türkiye’nin örtü altı tarımının yüzde 68’i bu şehirden üretiliyor. Turizmden tarıma, ticaretten sanayiye şehir olarak başarılı işlere imza atıyoruz. Bu başarılı işleri ortaya çıkarırken dünya standartlarında en kaliteli hizmetle yapıyoruz. Özellikle turizm noktasında sunduğumuz hizmette dünyada bir numarayız diyebilirim. Turizm de en kaliteli hizmeti Antalya olarak biz sunuyoruz.