Antalya Turizm Fuarı 2022 Başladı!

Turizm Profesyonellerinin merakla beklediği Antalya Turizm Fuarı’nda buluşma zamanı!
4.Antalya Turizm Fuarı Antalya Expo Center ANFAŞ’ta 27-28 Ekim tarihlerinde; 20 ülkeden davetli turizm profesyonelleri, 300 katılımcı turizm markası, 2 bin davetli, seyahat acentesi, 8 binin üzerinde planlı olmak üzere ortalama 100 bin B2B birebir iş görüşmesi ve panellerini 20 bin metre kare fuar alanında gerçekleştirecek.

Fuarın Welcome Partisi Onur Bolat’la olurken, turizm profesyonelleri fuarın kapanış partisinde Ozan Doğulu’nun performansıyla fuarın yorgunluğunu atacak. 2022’nin son sözleri, 2023’ün ilk sözleri Antalya Turizm Fuarı’nda konuşulacak. ATF22’nin lansmanında fuar hakkında bilgi veren Selçuk Meral, panel programları, birebir iş görüşmeleri ve sunumlarla dolu dolu bir fuar gerçekleştirileceğini söylerken, fuarda sektörün her alanından katılımcı ve ziyaretçi olacağını belirtti. GMT Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Meral Zorluklar karşısında birlikte her daim üst düzeyde tuttuğumuz mücadele ruhumuzun ve azmimizin son yıllardaki önemli bir örneği olan Antalya Turizm Fuarımızı ülkemiz, bölgelerimiz, şehrimiz ve sektör için 4. kez özenle hazırladık. Turizm yatırımcısının, profesyonelinin, çalışanının, bizlerin; daha iyisini nasıl yapabiliriz, birlikte daha çok nasıl gelişebiliriz sorularının cevaplarını 27-28 Ekim’de Antalya’da ATF22’de konuşacağız İlerideki hedefimiz, uluslararası çapta gerçekleşen en verimli turizm fuarı olmak.. dedi.

Biz Bunun Daha İyisini Yaparız!

Gm Turizm ve Yönetim Dergisi’nin Genel Yayın Yönetmeni ve ATF- Antalya Turizm Fuarı Kurucusu Selçuk Meral; Antalya Turizm Fuarı’nın doğuşunu basın mensuplarına anlattı. Meral, Dondurucu sayılabilecek bir Moskova gününde Biz bundan daha iyisini yaparız dedim. Antalya turizm açısından güçlü bir potansiyele sahip. Antalya’nın bir fuarı olmalı ve oyunu yeniden kurgulayabilmeli dedik ve özgün yapısı ile Antalya Turizm Fuarı 2019 yılında ortaya çıktı. Zor yollardan geçtik, 2020 yılında pandeminin ortasında her şey durmuşken biz durmadık, yılmadık ve ATF’yi gerçekleştirdik. Her yıl büyümeye devam ettik ve bugün 20 bin metrekarelik alanda yüzlerce firmaya ve binlerce turizm profesyoneline hitap eden bir fuar konumuna ulaştık. Ifadelerini kullandı.

Tüm Pazarların Aktörleri ATF22 Tek Çatısı Altında

Türk turizminin yerinde pazarlanmasının çok önemli olduğunu söyleyen Meral, 
Yerinde pazarlamanın sağlanabileceği bir konumda turizm sektörünü turizmin kalbi Antalya’da ağırlamak istedik. Sektöre hitap eden bütün pazarların olduğu bir fuar konsepti oluşturduk. ATF’nin içinde iç pazar, Avrupa, BDT, Balkanlar, Baltık ve Ortadoğu gibi Türk turizminin hitap ettiği tüm pazarların oyuncuları yer alıyor. Bu dünyanın hiçbir yerinde hiçbir fuar sistemi içerisinde yer almıyor. Turizm zincirinin içerisinde yer alan her bir halkanın ATF22 içerisinde muhatabını bulabileceğini dile getiren Meral, Her bir halka en çok verimi alabileceği muhatabını Antalya Turizm Fuarı’nda bulabiliyor. Bu müthiş bir sinerji ve ayrıca sektör profesyonelleri için ciddi anlamda zaman ve maddi tasarruf. dedi.

İki Gün Boyunca Konunun Uzmanları Sahnede

Ana Tema Bisiklet turizminin yanı sıra iki gün boyunca Dünya Pazarlarında Son Durum, Destinasyonların Gücü, Dijital Marketing ve İç Pazar gibi başlıca konularda toplamda 10 oturum ile ATF – Antalya Turizm Fuarı sektöre bilgi paylaşımlarıyla çok önemli katkı sunacağını belirten Meral, 2019 yılında başlayan Antalya Turizm Fuarı, bu yıl da gençlere vizyon sunmak, sektöre yönelik ilham vermek ve gelecek kariyerlerinde turizme dair fikir sahibi olabilmelerine olanak sağlayacak. Bu kapsamda ATF22’de ARD Sahne ile 28 Ekim tarihinde turizmde markalaşmaya dair gençlerle 6 interaktif görüşme gerçekleştirecek.diyerek turizm profesyonellerini bu büyük organizasyonda buluşturmak için heyecan duyduklarını dile getirdi.