Antalya Turist Rekoru Kırdı!

Günlük 100 uçağın iniş gerçekleştirdiği ve turizmin kalbinin attığı Antalya’da, 2022 yılı gelen turist sayısına oranla, geçen yıla göre bu yıl 15 gün öncesinden 1 milyon turist sayısına ulaşarak Antalya bir yeni rekora daha imza atmış oldu. Antalya Valisi Ersin Yazıcı’nın yaptığı açıklama ile öğrendiğimiz rekorda Yazıcı’nın açıklamasında kullandığı ifadeler şu şekildeydi:

“Geçen yıl Nisan ayına göre % 60 üzerinde bir rekor var. Her ay yeni bir rekor kırıyoruz, bu rekorları kırmaya geçen yıl Ekim ayında başladık. Bugüne kadar en iyi Ekim, Kasım ve Aralık’ı geçen yıl yaşadık. Şu ana kadar en iyi Ocak, Şubat, Mart ve Nisan aylarını gördük. Şu an çok iyi gidiyoruz, beklentilerimiz çok yüksek. Geçen yıl 23 Nisan’da yakaladığımız 1 milyon rakamını bu yıl çok daha erken yakaladık” dedi.

Her geçen gün turizm kenti Antalya’nın değerine değer katılması ve Sayın Vali’nin umut vadeden açıklamalarıyla 2023 yılı sezon yeni başlarken bu sayıya ulaşmış olmak turizmin canlılığı açısından mutluluk verici bir haber olarak görüyoruz.

Ersin Yazıcı açıklamalarına, Antalya’ya gelen turistlerin millet olarak dağılımından bahsederek devam etti.

“Gelen turistlerin millet dağılımında çok büyük bir değişiklik yok. Önceki yıllarda da olduğu gibi yine birinci sırada % 30 ile Ruslar, ikinci sırada % 24 ile Almanya, üçüncü sırada ise İngiltere var. Ardından ise Polonya, İran, İsrail, Hollanda, Danimarka, Ukrayna geliyor. İnşallah bu yıl Avrupa’dan çok sayıda, önceki yıllarda olmadığı kadar da İsrail’den misafir bekliyoruz. İyi bir sezon olacak, sektör temsilcilerimizin beklentileri de çok yüksek. Turizmcilerimiz ile belirli zamanlarda bir araya gelerek sektörün durumunu görüşüyoruz. Temsilcilerimizin çok iyi bağlantıları var” ifadelerinde bulundu.

Vali Yazıcı yaptığı açıklamasında; sezondan ‘Sektör temsilcilerimizin beklentileri çok yüksek’ sözleriyle bahsettiği gibi, bizim de sektöre inancımız tam ve 2023 yılı sezonundan beklentimiz oldukça yüksek. Özellikle; sektördeki varlığımızı, eşsiz kalitemiz ve titizlikle sürdürdüğümüz otel işletmeciliğimizle de kanıtlayarak sezonda Side/Antalya ve Torba/Bodrum‘da değerli misafirlerimizi ağırlamaya heyecanla devam ediyoruz. Konuklarınızın tercih etmesiyle beraber acentenize olumlu geri dönüşler ve otelimize yüksek memnuniyet duyacaklarından hiç şüphemiz yok.