Antalya Havalimanı Yılın Yarısında, Tüm Yılların Uçuş Rekorunu Kırdı!

Turizmde dünyaca tanınan Antalya’dan, bir yeni rekor daha geldi. Antalya’nın bu sefer ki uçuş rekoru; uçak trafiğinin tarihi rekor seviyeye ulaşmış olmasından kaynaklandı.

Yılın ilk 6 ayını geride bırakıp, yılın 7. ayına giriş yapmamızla birlikte 2 Temmuz 2023 tarihinde iç hatlarda 168, dış hatlarda 1020 olmak üzere toplamda 1188 uçuş ile Antalya, uçak trafiğinde tarihi rekora imza atmış oldu.

Antalya Valisi Ersin Yazıcı; turizm camiası adına sevindiren bu istatistik haberini, sosyal medya hesabından “Turizm başta olmak üzere her alanda rekor kırmaya devam ediyoruz” diyerek duyurmuş oldu.

Böylece Antalya; yılın ilk yarısında, 5 milyon 523 bin 624 turist ağırlamış oldu. 1- 30 Haziran tarihleri arasında Antalya’ya hava yoluyla gelen turist listesinin, ilk onunda kimler var gelin birlikte bakalım!

1 milyon 309 bin 267 turist ile Ruslar listenin başında yerini almış durumda. Listenin devamında ikinci sıra 1 milyon 191 bin 62 turist sayısı ile Almanlar’ın iken, 520 bin 569 turist sayısı ile İngilizler üçüncü sırada.  Listenin ilk üç sırasını takip eden diğer ülkeler ise şu şekilde: Polonya, Hollanda, Kazakistan, Romanya, Litvanya, İsrail ve Ukrayna.