Air Astana 10.Kez Orta Asya’nın En İyi Havayolu Ödülünü Aldı

Kazakistan’ın bayrak taşıyıcı havayolu Air Astana onuncu kez “Orta Asya ve BDT’nin En İyi Hava Yolu” ödülüne layık görülürken ilk defa aldığı ödüller arasında ise“Orta Asya ve BDT’de En İyi Hizmet” kategorisinde 23 Eylül 2022’de Londra’da düzenlenen Skytrax ödül töreninde ödül almaya hak kazandı.

Air Astana Ceo’sunun Açıklaması
Air Astana CEO’su Peter Foster, Air Astana, 20 yıl önce kuruluşundan bu yana güvenlik, verimlilik ve üstün müşteri hizmetleri konusunda istikrarlı bir şekilde büyümeye devam etti. Bugün bir kez daha Skytrax’tan, en yüksek mükemmellik standartlarına bağlılığımızı ve özverili yolcularımızın takdirini mükemmel bir şekilde yansıtan ödüller almaktan onur duyuyoruz. Bu gurur verici olayda profesyonellikleri ve özverileri için yaklaşık altı bin çalışanımızın her birine teşekkür etmek istiyorumifadelerini kullandı.

Skytrax Ödülleri Ceo’sundan Açıklama
Skytrax Ödülleri CEO’su Edward Plaisted Air Astana bu yıl onuncu kez aynı ödüle layık görüldü. Hava yolunun yönetimi ve çalışanları bu başarıdan ve Orta Asya ve BDT’deki En İyi Hava Yolu ve En İyi Hizmet ödüllerini kazanmaktan gurur duymalıdır. Geçtiğimiz iki yıl havacılık için çok zorlu geçti. Bu nedenle, bu ödül Air Astana’nın müşterilerine sunmaya devam ettiği yüksek kaliteli hizmetin bir göstergesidir açıklamalarında bulundu.

Skytrax Ödülleri
Skytrax Ödülleri’ni almaya hak kazananlar, yıllık olarak yapılan yolcu anketi sonucu belirlenmektedir. Eylül 2021 ile Ağustos 2022 tarihleri arasında 300’den fazla havayolu değerlendirilmiştir. Bu ankete, 100 milletten 14 milyondan fazla kişi katılım sağladı. Anket katılımcıları havayolunun web sitesini, check-in ve biniş prosedürlerini, kabin temizliğini, uçak içi eğlence sistemlerini, uçuş görevlilerinin görünümünü ve hizmetini, yemek kalitesini, koltuk konforu gibi konuları değerlendirdi.

Air Astana’nın Sahip Olduğu Ödüller

  • Skytrax Araştırma tarafından Hava Yolu Yıldız Değerlendirmesinde 4-Yıldızalmıştır.
  • Orta Asya ve Hindistan 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013 ve 2012 Dünya Hava Yolu Ödülleri’nde En İyi Hava Yolu Ödülü
  • Hava Taşımacılığı Dünya 2015 Hava Yolu Pazar Liderliği Ödülü
  • TripAdvisor, dünyanın dört bir yanındaki gezginlerin en sevdiği taşıyıcıları tanımlayan 2018 Travellers’ Choice Ödülleri’nde Air Astana’yı Bölgesel – Asya kategorisinde kazanan olarak belirledi.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir