5 Haziran Dünya Çevre Günü Kutlu Olsun!

5 Haziran Dünya Çevre Günü

5 Haziran Dünya Çevre Günü Kutlu Olsun! Hepimizin “BİR” Dünyası Var!

2024 yılı, çevre bilincinin artırılması ve sürdürülebilirlik konularında önemli bir yılı temsil ediyor. 5 Haziran Dünya Çevre Günü ve 5-9 Haziran tarihleri arasında Türkiye’de kutlanacak olan Çevre Haftası, bu yıl “Hepimizin Bir Dünyası Var” teması ile farkındalık yaratmayı hedefliyor. Bu tema, dünyanın korunması ve sürdürülebilir yaşamın önemi konusunda herkesi harekete geçmeye çağırıyor.

Dünya Çevre Günü, Birleşmiş Milletler tarafından 1974 yılından beri kutlanmakta olup, çevresel sorunlara dikkat çekmek ve bu sorunlara karşı çözümler üretmek amacıyla küresel farkındalık yaratmayı hedeflemekte. Bu yıl ülkemizde Çevre Haftası için belirlenen tema “Hepimizin Bir Dünyası Var”, herkesin paylaştığı bu dünyayı korumanın ortak sorumluluğumuz olduğunu vurguluyor.

Seyahat endüstrisinin de bu hedeflere ulaşmada önemli bir rolü bulunuyor. En büyük etkisi ise Sürdürülebilir Seyahat’i benimsemek. Sürdürülebilir seyahat, çevresel, sosyal ve ekonomik sürdürülebilirliği göz önünde bulundurarak yapılan seyahatleri ifade ediyor. Seyahat endüstrisi ve çevre arasındaki dengeyi sağlamak, sürdürülebilir bir gelecek için kritik öneme sahip. Geleceğin seyahati, sadece yeni yerler keşfetmekle kalmayıp, aynı zamanda gezegenimizin korunmasına da katkı sağlayan bir yolculuk olmalı.

Gelecek Nesillere Yeşil Bir Dünya Bırakmak
Dünya Çevre Günü, sürdürülebilirlik ve çevre koruma konularında farkındalık yaratmak için önemli fırsatlar sunuyor. Sürdürülebilir seyahat anlayışını benimseyerek, doğaya saygılı ve sorumlu bir şekilde seyahat etmeyi öğrenmek ve bu bilinci çevremize yaymak hepimizin sorumluluğunda.

SAN Tourism Software Group ve Paximum ailesi olarak, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü Tema Vakfı aracılığı ile 100 fidan dikerek kutluyoruz. Dünya Çevre Günü vesilesi ile bugünden itibaren ailemize katılan her ekip arkadaşımız için bir fidan dikerek çevremizi yeşillendirmeye katkıda bulunacağız.

Unutmayalım ki, Hepimizin “BİR” Dünyası Var!

5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü Tema Vakfı aracılığı ile 100 fidan dikerek kutluyoruz!
ailemize katılan her ekip arkadaşımız için bir fidan dikerek çevremizi yeşillendirmeye katkıda Bulunmaya devam edeceğiz…