Paximum FVW Travel Talk Kongresi’nin Bronz Sponsoru”

Paximum FVW Travel Talk Kongresi’nin Bronz Sponsoru”

Wandsbeker Allee – Hamburg, Germany merkezli FVW Kongresi bu yıl ilk kez Almanya dışında geçekleştirilerek 2-5 Kasım 2022 tarihleri arasında, Hotel Swandor Topkapı Sarayı’nda buluşacak. Siz değerli ziyaretçilerimizi de orada görmekten mutluluk duyacağız!

Paximum‘un bu yıl fvw|TravelTalk Kongresi’nin bronz sponsor olduğunu duyurmaktan onur duyuyoruz. Kongre, 20 yılı aşkın bir süredir Almanca konuşulan turizmin önde gelen uzman kongresi olmuştur. İki sanal etkinliğin ardından B2B etkinliği Antalya’da canlı olarak gerçekleşecek.

Önde gelen Alman Tur Operatörlerinin CEO’ları, fvw Kongresinde turizm uzmanlarının arasında yer alacak. TravelTalk Kongresi 2- 5 Kasım tarihlerinde Antalya’da Almanca/İngilizce dillerinde eş zamanlı çeviri olarak yapılacaktır. 

Paximum’un sponsor olduğu, turizm profesyonellerinin de yoğun ilgi gösterdiği kongrede partnerlerimizi ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Kundu Tesisler Bölgesi’nde Alman turizm sektöründen 500 temsilcinin katılımıyla düzenlenen “FVW Travel Talk Kongresi” tüm hızıyla devam ediyor. Kongrenin açılış konuşmasını Türkiye Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy yaptı.

fvw|TravelTalk’dan bahsedecek olursak; seyahat endüstrisi için büyük bir öneme sahip bir platformudur. Fvw.de’de her gün çevrimiçi olarak ve iki haftada bir çıkarılan dergilerinde, stajyerlerden genel müdürlere kadar turizm profesyonelleri için gerekli bilgiler, analizler, raporlar, ürün bilgileri sunuluyor.

Kongrenin Açılış Konuşması Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un Açıklamalarından Alıntılar

Ersoy, konuşmasına yılın ilk 9 ayında 4,5 milyondan fazla Alman ziyaretçiyi Türkiye’de ağırladıklarını belirterek, “Bu rakamla Almanya, Türkiye’ye en çok ziyaretçi gönderen ülkeler sıralamasında yüzde 13,1’lik oranla birinci sırada.” ifadelerine yer verdi.

Düzenlenen Kongre’de: “Türkiye’nin Avrupa’da en köklü ilişkilere sahip olduğu ülkelerin başında Almanya’nın geldiğini söyledi.”

Almanya’nın aynı zamanda en önemli turizm pazarlarından biri olduğuna dikkati çeken Ersoy, bu ülkedeki iş ortaklarıyla yaptıkları tüm iş birliklerinin iki taraf için de önemli kazanımlarla sonuçlandığını kaydetti.

Bakan Ersoy, tur operatörleriyle gerçekleştirdikleri bu toplantının da benzer şekilde verimli ve olumlu geçeceğini dile getirdi.

Türkiye’ye en çok ziyaretçi gönderen ülkeler sıralamasında ilk sırada olan Almanya için:
“Bu başarılar rastlantısal değil. Kültür ve Turizm Bakanlığı olarak, ülkemizin turizm potansiyelini en iyi şekilde ortaya çıkarmak, ‘sürdürülebilir bir turizm modeli’ oluşturarak tarihi değerlerimizin ve doğamızın geleceğini korumak ve uluslararası sahnede destinasyonlarımızı en iyi şekilde tanıtmak için çok yönlü projelere imza atıyoruz.” açıklamalarında bulundu.

Ersoy, bu çalışmalar kapsamında 2019’da hayata geçirdikleri Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansının (TGA) esnek yapısı, hızlı karar alıp uygulama kabiliyeti ve uzman kadrosuyla Almanya’nın da aralarında bulunduğu 200’den fazla ülkede Türkiye’nin tanıtımını yaptığını belirtti.

Şu anda 10 tanıtım filminin 200 ülkede dijital, global veya ulusal televizyon kanallarında izleyicilerle buluştuğunu bildiren Ersoy, “TGA, PR alanında da son derece kapsamlı çalışmalar yürütüyor. 2022’den bugüne dek 79 ülkeden basın mensubu, kanaat önderi ve tur operatörü olmak üzere 4 bin 500’e yakın kişiyi ülkemizde misafir ettik. Yıl sonuna kadar bu sayıyı 6 bine çıkarmayı hedefliyoruz.” diye konuştu.

Ersoy, bu yıl Almanya’dan basın mensubu, kanaat önderi ve tur operatörlerinden oluşan 756 kişiyi Türkiye’de ağırlayarak farklı destinasyonları deneyimleme fırsatı sağladıklarını vurguladı.

Dünyanın en başarılı dijital platformlarından biri olan GoTürkiye portalının ülkenin kültür ve turizm alanında sahip olduğu her ayrıcalığı, özgünlüğü ve değeri sürekli güncellenen 104 alt marka ve destinasyonda, 3 bine yakın başlıkta tüm dünyaya tanıttığını belirten Ersoy, GoTürkiye’nin yıl başından bu yana 125 milyon ziyaretçi aldığını aktardı.

“Türkiye Turizmi Yoluna Rekorlarla Devam Edecek”

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, kruvaziyer turizmine de önem verdiklerini belirterek, geçen sene İstanbul’da hizmete açtıkları Galataport’un kısa sürede dünyanın en beğenilen kruvaziyer limanlarından biri konumuna yükseldiğini hatırlattı.

İstanbul’un ilerleyen yıllarda Avrupa’daki cruise destinasyonları arasında ilk sıraya yerleşmesini planladıklarını bildiren Ersoy, şöyle devam etti:

“Yıl sonuna kadar İstanbul’un kruvaziyerde gördüğü talebi karşılayacak yeni bir port ihalesi gerçekleştirmek de hedeflerimiz arasında. İstanbul’un, Avrupa’nın yeni ‘homeport’u olması yolunda çalışmalarımızı hız kesmeden sürdüreceğiz. İstanbul Havalimanı 330 şehre doğrudan uçuş yapılan dünyanın en iyi havalimanları arasında yer alıyor. Antalya Havalimanı’nın kapasitesinin 2 katına çıkarılması için de çalışmalar sürüyor.”

Türkiye turizminin bundan sonra da yoluna rekorlarla devam edeceğini belirten Ersoy, “Yıl sonunda kadar 50 milyon turist, 44 milyar dolar hedefiyle yolumuza devam ediyoruz. Alman turizm sektörünün siz değerli paydaşlarıyla gerçekleştirdiğimiz ve ilerleyen dönemde gerçekleştireceğimiz işbirliklerinin bu başarıdaki rolü kuşkusuz çok büyüktür.” ifadesini kullandı. Ersoy, Türkiye turizminin Almanya’daki tanıtımına verilen katkı için katılımcılara teşekkür etti.